Tagasi üles
Bioloogia - Eesti Väitlusselts

Bioloogia

Kategooria: Tunnikavad


Väitlus ei ole üksnes võistluslik hobi, vaid ka meetod, mida on võimalik rakendada igas ainetunnis: nii argumenteerimine, info kriitiline analüüsimine kui ka avalik esinemine kuuluvad väitluse juurde. Eesti Väitlusselts on aegade jooksul loonud hulganisti väitlusmeetodile tuginevaid tunnikavasid, mille abil saavad aineõpetajad juhtida oma õpilasi enda mõtteid põhjalikumalt selgitama ning õpikaaslaste arvamusega arvestama.

Vali roll, kelle kohta lugemist jätkata:

Bioloogide dilemma

Õpilased kasutavad bioloogiaalaseid teadmisi, et võrrelda ja hinnata erinevate teadlaste ja nende tehtud avastuste olulisust. Tunnikava sobib hästi 7.–12. klassi õpilastele.

Bioloogide dilemma

Loomad ja karusnahafarmid

Õpilased arutavad grupis jahipidamise ja karusnahakasvatuse üle. Ajurünnakut ja foorumväitlust kasutatakse teemal “Metsloomade tapmine karusnaha jaoks ei ole humaanne”. Tunnikava on mõeldud 7.–9. klassi õpilaste jaoks.

Loomad ja karusnahafarmid

Vaktsineerimine

Õpilased õpivad ja arutlevad vaktsineerimise üle. Õpilased vaatavad videot ja selle pinnalt teevad märkmeid selle kohta, kas olla vaktsineerimise poolt või vastu. Tunnikava on mõeldud 7.–9. klassi õpilastele.

Vaktsineerimine

Rolli kohta sisu puudub.

Rolli kohta sisu puudub.